parallax background

Odnawialne źródła energii

Najważniejsze fakty na temat odnawialnych źródeł energii.

W dobie globalnej ocieplenia, mocno zanieczyszczonego środowiska i szybko postępującej eksploatacji ziemskich zasobów naturalnych, myślenie ekologiczne i stawianie na odnawialne źródła energii to nie tylko chwilowa moda i trend. To poważny problem, nad którym warto się pochylić, rozważając dostępne na rynku sposoby zaspokajania potrzeb energetycznych swojego budynku.

Najpopularniejszymi formami odnawialnych źródeł energii są wiatr, promieniowanie słoneczne, fale i pływy morskie, a także geotermia. Bezpośrednie zastosowanie w ogrzewnictwie znajduje oczywiście promieniowanie słoneczne oraz geotermia. Niestety, stanowią one obecnie jedynie śladowy wkład w Polską gospodarkę energetyczną.

Koszty odnawialnych źródeł energii.

Najczęściej wysuwanym argumentem wysuwanym przeciwko zastosowaniom wykorzystującym źródła odnawialne jest przekonanie o ich wysokim koszcie. Jest to poniekąd mit, utrwalony w naszej świadomości. Postęp technologiczny w ostatnich latach pozwolił na znaczące obniżenie kosztów tego typu rozwiązań. Firma DeDietrich, jako lider technologii grzewczych na skalę europejską, posiada w swojej ofercie urządzenia wykorzystujące energię solarną w każdym przedziale cenowym, dopasowane do indywidualnych potrzeb użytkowników – pozwalając nawet klientom dysponującym ograniczonym budżetem na dbanie o środowisko naturalne poprzez zastosowanie odpowiedniego ogrzewanie ekologiczne.